Büyük Zafer Koleji Lise Kampüsümüz

Büyük Zafer Koleji Lise (9.-10.-11. ve 12.Sınıflar) kayıtlarımız başlamıştır.

Kampüsümüz öğrencilerimizin kendi yaş gruplarına uygun sadece Lise öğrencilerine eğitim-öğretim vermektedir. Genç-Dinamik- Deneyimli kadro ve disiplinli anlayışla Ereğli’miz için hizmet etmeye devam ediyoruz.

Adres: Orhaniye mah. Üniversite caddesi Toki bölgesi

Telefon: 0507 787 98 62

Günümüzde ortaöğretim eğitiminde prensip olarak kabul edilen herkesin bir üniversiteye girmesi anlayışı Büyük Kolejinde  aşılmış, daha modern ve çağdaş bir anlayışa hakim olmuştur. Bu da ülkemizin gerçeklerini göz önünde bulundurarak gençlerin ihtiyaca yönelik değişik mesleklerde uzmanlaşmasını sağlamaktadır. Büyük Zafer Koleji mutsuz ve işsiz birer üniversite mezunu yaratmak yerine istediği ve beğendiği mesleğin yüksek eğitimini görerek gerçekten yurduna ve milletine yararlı insanlar yetiştirmeyi ilke edinmiştir.

Büyük Zafer Koleji, öğrencilerin mezun olduktan ve hayata atıldıktan sonra her alanda başarılı, her konuda bilgi sahibi, yaşadığımız toplumla uyum içinde, sosyal yönden gelişmiş olmalarını hedef alarak eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

9. sınıflardan itibaren ek ders saatleriyle başlayan üniversiteye hazırlık çalışmaları dershane deneyimli öğretmenler tarafından yürütülmekte, her konu bitiminde uygulanan testlerle her ay özgün sorular hazırlanarak düzenlenen Bilgi Testi, Seviye Tespit Sınavları ve TYT-AYT deneme sınavlarıyla pekiştirilmektedir.
12. sınıfa gelen öğrencilere bilinçli şekilde kendilerini tanımış olarak meslek tercihi yapabilme şansı yaratılmaktadır.

Ayrıca çalışmaların sonuçlarını almak için  tamamen programlı tarihlerde deneme sınavları yapılmaktadır. Sonuçlar optik okuyucuda okutturulup soru analizleri, öğrencilerin almış oldukları puanlar elde edilerek eksik bilgileri tekrarlama fırsatı ortaya çıkmaktadır. Böylece öğrencilerin gerçek TYT-AYT’ye alışmaları, zamanı iyi kullanmaları ve sınav heyecanını yenmeleri sağlanmaktadır.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

Eğitim, bireye kazandırılan davranışlarla, onun davranışlarında hedeflenen planlı değişiklikleri yaratma sürecidir. Bu nedenle, bireyin davranış değişikliklerinin etkili biçimde gerçekleştirilmesi amaçlanır. Eğitim ve öğretimde böyle bir amaca ulaşabilmek için, öğrencileri tanıma, öğrenmelerini izleme, öğrenme düzeylerini belirleme, belirlenen eksik yönleri tamamlama ve öğrenci niteliklerini arttırmaya ilişkin eğitim ve öğretimin geliştirilmesi amacıyla ölçme ve değerlendirme yapılır.

Üniversiteler hakkında bilgi temin etmek/TYT-AYT hakkında yönlendirme:
Öğrenciler Rehberlik Servisinde Türkiye’deki pek çok üniversite ile ilgili doküman ve broşürlere rahatlıkla ulaşabilmektedirler. Bunun yanı sıra Lise son sınıf öğrencilerimize yönelik olarak yıl içinde üniversite tanıtım etkinlikleri  düzenlenmektedir.
Lise 1. sınıftan itibaren öğrencilerimizle yoğun olarak alan seçimi ve TYT-AYT’ye hazırlık çalışmaları gerçekleştirilir. Mesleki kararlarını sağlıklı yönde verebilmeleri yönünde destekleyici çalışmalar yapılmaktadır. Mesleki kararın ilk önemli aşaması olan alan seçimi konusunda öğrencilerin ilgi, yetenek ve beklentilerini, üniversiteleri ve meslekleri tanıtıcı çalışmalar yapılmaktadır.

28 Mart 2021

İlgili Terimler :