YÖNETİM KURULU BAŞKANI

BÜYÜK ZAFERLER ÖZVERİYLE KAZANILIR.
Merhaba,

Bir ülkedeki eğitim kurumlarının kalitesi ve çocuklarımıza verilen eğitimin niteliği, o ülkenin gelişmişlik düzeyini belirleyen en önemli ölçütlerden biridir. Ben de bu anlayışla ülkemize ve evlatlarımıza faydalı olmak amacıyla 2000 yılından beri Ereğli’mize hizmet eden Büyük Zafer Eğitim kurumları kuruluşunda yönetim kurulu başkanı olarak görev aldım.
Kurumumuzun en önemli özelliklerinden birisi çocukların yaş gruplarına, Sosyal gelişimlerine uygun olarak ayrı kampüs binalarımızda eğitim görmesidir. Kurumumuzun bünyesinde Özel Ortaokul, Özel Lise ve Kişisel gelişim kurslarımız bulunmaktadır. Binalarımız birbirinden ayrıdır. Kadroları tamamen birbirinden bağımsız kurumlarımız yönetim kurulumuza bağlı olarak faaliyet göstermektedir.
Son birkaç yıldır eğitim dünyası yeni yapılanmalar, yeni uygulamalar ve gelişmiş bina sistemleri ile olumlu rekabet ortamına ciddi anlamda bir ivme kazandırdı. Bunun sonucunda da doğal olarak yalnızca gerçek ve kaliteli kurumlar uzun soluklu ve kalıcı olabilecektir. Büyük Zafer Koleji, eğitim dünyasındaki dinamik ve yenilikçi sürece uygun olarak imrenilecek bir fiziksel yapıyla eğitim-öğretim hizmetine başlamıştır. Yüksek standartlarda inşa edilen akıllı binalarımızla öğrencilerimizin fizyolojik, sosyolojik ve pedagojik ihtiyaçlarını, beklentilerini tam anlamıyla karşılamayı hedefledik. Bu hedefimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu fazlasıyla yaşamaktayız.
Tabii ki eğitim kurumları salt modern tesislerle tek başına bir anlam teşkil etmemektedir. Eğitim ve öğretimin odağındaki ana enstrüman öğretmenler ve yöneticiler kurum kalitesini belirlemektedir. Bunun farkındayız. Yarınların yetişkinlerini bu günden eğitiyorsanız bütünüyle proaktif düşünmek ve kreatif uygulamalar yapmak zorundasınız. Çünkü hepimiz dünden mayalanmış insanlarız, iyisiyle kötüsüyle bugünün sahnesindeyiz. Yarın dediğimiz zaman iyi bir planlama ve uygulanabilir çözümlere sahip olmamız gerekir. Büyük Zafer Kolejinin yarınları kurmaya yola çıkmış bir kurum olarak, lider ülke ülküsüne inancı tamdır. Geleceğin liderlerini yetiştirdiğimiz bilincini kendisine bir görev olarak addetmiştir. Bu bağlamda etkileyici binaların, şaşırtıcı iç mekânların, imrenilecek fiziksel yapıların gerçek bir eğitime katkısı tartışılmazdır. Ama tek başına yeterli olamamaktadır. Bundan dolayı Büyük Zafer Kolejinde kadro ve istihdam anlayışı, paylaştığımız iddia odaklı yapılanma politikalarıyla gerçek bir inovasyon sürecinin yaşanmasına yol açacak kadar etkileyicidir. Belki bu açıklamalar pek çok insan tarafından çok yeni ve bağlamından uzaklaştırılmış gibi algılanabilir. Ama biz sistemi oluşturan birimlerin birbirleriyle olan uyumunu önemsiyoruz. Bu yönüyle eğitim-öğretim sürecinde en önemli payda olan insan unsuru hayati önem taşımaktadır.
Büyük Zafer Koleji olarak en büyük hedefimiz kültürel mirasımıza sahip çıkan, akılcı, üretken, sorgulayan, çevresine duyarlı, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmektir. Her türlü bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler için tam bir “yaşam alanı” olarak her bir metrekaresi “büyük düşünülerek” planlanan okulumuzda, ulusal ve uluslararası alanda adından başarılarıyla söz ettiren binlerce öğrencimizden aldığımız güvenle bu hedefe ulaşacağız.

Kurum olarak eğitim zincirinin halkalarını tamamlamış olmanın verdiği gururla hedeflerimizi büyüterek öğrencilerimize Büyük Zafer’li olmanın ayrıcalığını yaşatacağız. Biz öğrencileri, velileri, mezunları, öğretmenleri ve yöneticileri ile birbirine bağlı, her geçen gün daha da büyüyen güçlü bir kurum olacağız. Zafer’li olmaktan gurur duyan, bize güvenen gencecik yüreklerle nice başarılara imza atacağız. “Çünkü biz ne istediğimizi ve hedeflediğimizi çok iyi biliyoruz.”

Mustafa SONGURTEKİN
BÜYÜK ZAFER EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

30 Nisan 2021

İlgili Terimler :