Özel Büyük Zafer Ortaokulu

Okulun yeri: Elbette Ereğli’nin en saygın, oldukça kolay ulaşılabilen bir bölgesinde yer alıyor bu . 3000 metre karelik kampüsünde yok yok: çeşitli bitki ve evcil hayvanlarla iç içe oyun ve hobi bahçeleri
Otelcilik kısmı: Spor salonu, buz pisti, basket ve futbol sahaları, çim alan, spor simülatörleri, cep tiyatro , gösteri merkezi, okçuluk.
Öğretim mekanları: Fen dersleri için ayrı laboratuar; sanat atölyeleri, sahne sanatları ve müzik salonları, kulüp ve proje odaları, animasyon ve çizgi film stüdyoları.
Bilgilenme ve erişim: “Büyüleyici” Bilim ve Teknoloji Müzesi, Gözlem Evi, dijital kütüphane, Bilgi Erişim ve Medya Merkezi, simülatörlü öğrenme alanları.
Öğrenme: Aktif öğrenme yöntemine uygun, ileri teknoloji ile donatılmış akıllı ve şeffaf sınıflar; biri akıllı çift tahta, hareketli masa ve koltuklar, aktivite tezgahları, kitaplıklar, doküman kamera, tablet pc, oylama kumandaları.
Öğretmenlik: Her sınıfa 2 öğretmen, “mentör öğretmenlik sistemi” ve yaparak-yaşayarak öğrenme için her derse özel, laboratuar niteliğinde tematik dersler.
Zeka: Her öğrencinin bir zekaya sahip olmasından hareketle çeşitli fiziki donanım ve sosyal altyapı.
Beslenme: Geniş, kaliteli ve hijyenik yemek servisi, kantin ve kafeteryalar.
Diploma: Hem içeride hem de yurt dışında geçerli diplomalar.
Dil: “Native speaker” öğretmenler eşliğinde en üst düzeyde İngilizce öğretimi, “The Language School.”
Ödev: Dershane, özel ders ve ev ödevini ortadan kaldıran ek ders, etüt ve sınavlara hazırlık programları; spor, kültür ve sanat etkinlikleri için 40’ı aşkın kulüple “After School” uygulaması.
Sınav: Çok bilinen CITO ile ortaklaşa düzenlenen/yürütülen profesyonel ölçme-değerlendirme, rehberlik ve akademik danışmanlık;http://www.ereglizafer.com/ sistemi ile ders-başarı takibi.
Kadro: 25 kişilik akademik komisyon tarafından seçilmiş; öğretmenliği “adanmışlık” olarak gören, yeniliğe ve teknolojiye açık, alanının en iyisi, özverili, iletişim becerisi yüksek, eğitim tutkunu, “EĞİTİM DELİSİ” bir kadro…”

30 Mayıs 2017

İlgili Terimler :